sobota, 25 majaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

PIRAT DROGOWY PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ O 50km/h!

Myśleniccy policjanci zatrzymali 21-letniego kierowcę mitsubishi, który przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h, w dodatku kierujący był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu nowotarskiego stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Jak dowiadujemy się z komunikatu policji: „21 września br. policjanci z myślenickiej grupy Speed w Naprawie zauważyli pojazd, który znacznie przekracza dozwoloną prędkość, w miejscu gdzie ograniczenie wynosi 50 km/h. Pomiar prędkości wyniósł aż 108 km/h. Dodatkowo kierujący mitsubishi wyprzedzał na krętej drodze przekraczając ,,linię podwójną ciągłą”. Mundurowi niezwłocznie zatrzymali stwarzający niebezpieczeństwo samochód. Kierującym okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego. Podczas rozmowy z nim, funkcjonariusze spostrzegli, że dziwnie się zachowuje, a jego mowa jest bełkotliwa. Ich podejrzenia co do stanu trzeźwości kierującego potwierdziło badanie alkomatem. Wynik to ponad 2 promile. Dodatkowo młody mężczyzna podczas kontroli był arogancki, mówiąc, że za nic ma przepisy ruchu drogowego, a samochodem ma zamiar jeździć nawet ,,bez prawa jazdy”.  

Kierowcą zajmie się sąd, a za prowadzenie w stanie nietrzeźwości, grozi mu wysoka kara finansowa, do dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Tekst: Redakcja, na podstawie informacji KPP Myślenice

Foto: KPP Myślenice

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ