poniedziałek, 15 lipcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Pies policyjny schwytał złodzieja w Myślenicach

Przewodnik psa służbowego o imieniu Motyw, który pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach, może teraz świętować kolejny sukces. Motyw, wykwalifikowany owczarek myślenicki, odnalazł i pomógł złapaniu mężczyzny, który brał udział we włamaniu do jednej z lokalnych firm.

Wydarzenie miało miejsce w nocy z 1 na 2 czerwca, kiedy nieznany sprawca włamał się do siedziby firmy meblowej, kradnąc kilka tysięcy złotych. Właściciel firmy zauważył straty dopiero rano, po przybyciu do pracy. Policjanci zostali natychmiast wezwani na miejsce i rozpoczęli dochodzenie. W trakcie przesłuchiwania pracowników zauważono wybite okno oraz ślady krwi, które sugerowały, że włamywacz się skaleczył. Wtedy właśnie do akcji wkroczył aspirant Przemysław Gola i jego wierny partner, pies o imieniu Motyw, którzy zostali skierowani do Dobczyc w celu poszukiwania sprawcy.

Motyw niezwłocznie podjął trop i prowadził swojego przewodnika aż do jednego z pracowników firmy, który był obecny na miejscu zdarzenia. Spośród kilkunastu osób, Motyw jednoznacznie wskazał na konkretnego mężczyznę. Policjanci przeprowadzili dalsze czynności, które potwierdziły udział 22-letniego mężczyzny w włamaniu. Osiągnięty sukces Motywa pozwolił na rozpoczęcie postępowania przeciwko niemu. Mężczyzna już złożył wyjaśnienia, a sprawa jest nadal rozwijana. W związku z popełnionym przestępstwem grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Wszystko to jest wynikiem niezwykłej pracy i poświęcenia przewodnika Motywa oraz ogromnej determinacji, jaką przejawiał podczas wieloletnich treningów i szkoleń. Motyw jest doskonałym przykładem, jak ważną rolę pełnią psy służbowe w skutecznym ściganiu przestępców i utrzymaniu porządku publicznego. Jego niezawodność i profesjonalizm stanowią wzór dla innych czworonogów pełniących służbę w policji.

Foto: KPP Myślenice

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ