poniedziałek, 15 lipcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Piękno kolarstwa w pełnej krasie: 62. Małopolski Wyścig Górski

 

Mieszkańcy Gminy Myślenice oraz okolicznych miejscowości ponownie będą mogli z bliska obserwować zmagania kolarzy z całego świata podczas 62. Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

Zmagania rozpoczną się w czwartek, 30 maja, w Krakowie. Następnego dnia, w samo południe, kolorowy peleton wystartuje z Koszyc, dawnego królewskiego miasta Korony Królestwa Polskiego, i dotrze do Myślenic. Tam, po przejechaniu 143 kilometrów, zawodnicy będą finiszować około godziny 16:30 na stromej górze Chełm.

W tym roku, jak i w poprzednich latach, lista startowa jest imponująca, obejmując 180 zawodników z 30 ekip, które przybędą do Małopolski z 18 krajów.

W sobotę 1 czerwca peleton zamelduje się już w Mieście Soli – Wieliczce, by po długiej, męczącej i liczącej 155 kilometrów walce wpaść na metę w Nowym Targu. Ostatni, przypadający na niedzielę 2 czerwca, etap to czas najwyższej próby. To wtedy, na 130 kilometrach, rozstrzygną się losy czterodniowych zmagań, a zawodnicy zakończą tegoroczne zmagania na mecie na Przehybie.

Wszystkie informacje dotyczące 62. Małopolskiego Wyścigu Górskiego można znaleźć na stronie https://tourofmalopolska.eu/

Organizację imprezy wspiera Miasto i Gmina Myślenice. Partnerem Głównym Małopolskiego Wyścigu Górskiego jest Województwo Małopolskie. Projekt realizowany jest również przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ