wtorek, 25 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Parking wielopoziomowy w Myślenicach – temat powracający od 2012 rok

Gmina Myślenice nie planuje powiększenia stref płatnego parkowania, mimo że specjaliści i eksperci od ruchu drogowego, od zarządzania miejskimi przestrzeniami jednak wskazują, aby je rozszerzać. Na chwilę obecną podjąłem decyzję, że takich rozszerzeń nie będzie”- podczas formatu Q&A jednemu z mieszkańców odpowiadał burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS). 

Podczas sesji Q&A poruszono temat natężenia ruchu drogowego w mieście, braku miejsc parkingowych, płatnych stref parkowania oraz sposobów na rozwiązanie tych problemów. W odpowiedzi na pytanie dotyczące planów na rozwiązanie problemu braku miejsc parkingowych w mieście i budowy nowych parkingów, zamiast rozszerzania strefy płatnego parkowania, burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) podkreślił, że nowe miejsca parkingowe powstają, a on podjął decyzję o tym, że płatna strefa nie zostanie rozszerzona.

Burmistrz stwierdził: „Gmina Myślenice nie planuje powiększenia stref płatnego parkowania, mimo że specjaliści i eksperci od ruchu drogowego, od zarządzania miejskimi przestrzeniami jednak wskazują, aby je rozszerzać. Na chwilę obecną podjąłem decyzję, że takich rozszerzeń nie będzie”.

Burmistrz powrócił także do tematu budowy parkingu wielopoziomowego. Jak wyjaśnił, gmina Myślenice jako członek Stowarzyszenia Otulina Podkrakowska, miałaby pozyskać pieniądze na ten cel ze środków unijnych. „Jeżeli uda nam się pozyskać środki z tego działania, to rozpoczniemy proces projektowy jednego lub dwóch parkingów, być może wielopoziomowych, na terenie Myślenic” – dodał.

 

Panie Tomaszu, może nie zdaje sobie pan sprawy, ale dzięki właściwym inwestycjom, które wykonaliśmy w obszarze dróg gminnych, udało nam się zabezpieczyć nowe, dodatkowe miejsca parkingowe w centrum miasta oraz przy ulicy Solidarności. Niestety, faktycznie istnieją poważne zaniedbania lub opóźnienia pod względem ilości miejsc parkingowych i z tym się zgodzę – nie ma wystarczającej liczby miejsc parkingowych. Ten problem dotyczy praktycznie każdego większego miasta lub miejscowości. W tej chwili podejmujemy się rozwiązania tego problemu w miarę naszych możliwości podczas budowy nowych odcinków dróg gminnych. Wraz z tymi inwestycjami projektujemy i tworzymy nowe miejsca parkingowe, takie jak przy ulicy Solidarności lub Kniaziewicza.

(…) Mimo częściowego niezadowolenia mieszkańców, zmieniliśmy również organizację ruchu na ul. Pardyaka, przy okazji przebudowy dwóch skrzyżowań.

W 2012 roku władze Myślenic rozważały budowę parkingu wielopoziomowego w ramach planów rewitalizacji Osiedla Tysiąclecia. Wtedy propozycja ta wywołała kontrowersje wśród mieszkańców, ponieważ planowano zlikwidować garaże blaszane. Jednak pomysł nie został zrealizowany, a dziś na terenie szkoły podstawowej nr 3 w Myślenicach znajduje się około 100 blaszaków. W kampanii wyborczej w 2018 roku Jarosław Szlachetka obiecywał rozwiązanie problemów komunikacyjnych, w tym budowę parkingu wielopoziomowego w okolicy Rynku i Osiedla Tysiąclecia.

 

Foto: redakcja

 

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ