wtorek, 18 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Oszustwa „Na Wypadek” w Dobczycach

 

Do dwóch przypadków oszustw „na wypadek” doszło 15 stycznia 2024 roku w powiecie myślenickim. Kobiety stały się ofiarami przestępców, którzy, podając się za synów, twierdzili, że ci spowodowali wypadek, co skłoniło matki do przekazania oszustom łącznie 240 tysięcy złotych. Warto podkreślić, że ani Policja, ani prokuratura nie żądają przekazywania pieniędzy w taki sposób.

W nocy 15 stycznia br., mieszkańcy gminy Dobczyce padły ofiarą oszustwa ,,NA WYPADEK”. Pierwsza ofiara to 75-letnia kobieta, której mężczyzna, podający się za syna, przekazał informację o potrąceniu ciężarnej kobiety i potrzebuje pieniędzy na kaucję, aby uniknąć kary więzienia. Z kobietą rozmawiał też inny mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Ofiara oszustwa, cały czas pozostając na linii, przygotowała pieniądze w kwocie 40 tysięcy złotych i przekazała je kobiecie podającej się za adwokata.

Jeszcze tej samej nocy, również na terenie gminy Dobczyce tym samym sposobem, oszukana została 69-latka, która wierząc, że pomaga synowi, który potrącił ciężarną kobietę, przekazała oszustom 200 tysięcy złotych.

Oszuści podjęli również wiele prób, które się nie powiodły, ponieważ potencjalne ofiary rozłączyły połączenie.

Apelujemy do Państwa, zwłaszcza jeśli mają Państwo w rodzinie osoby starsze i mieszkające samotnie, o rozmowy z nimi na temat bezpieczeństwa w domu. Ostrzegajcie, aby nie wpuszczały obcych do swojego domu i nigdy nie przekazywały pieniędzy osobom nieznajomym. Policja i prokuratura nigdy nie żądają przekazywania środków finansowych w ten sposób.

Foto: redakcja

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ