wtorek, 25 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

ODNALEZIONA Kobieta w Krzczonowie

Sukcesem zakończyła się całonocna akcja poszukiwawcza na dużą skalę w Krzczonowie!

Kobieta 76-letnia Zofia Łagan z chorobą Alzheimera w Krzczonowie (woj. małopolskie, pow. myślenicki) zostało dzisiaj ODNALEZIONA cała i zdrowa.

Działania początkowo prowadzone we współpracy z Grupa Podhalańska GOPR , Policja Myślenice i okolicznymi jednostkami OSP z biegiem czasu angażowały coraz więcej sił i środków. W przeszukiwaniu masywów leśnych i terenów trudno dostępnych oraz okolicznych pól wykorzystano kilka dronów z grup: GOPR Podhale, Grupa Krynicka GOPR, LOPR oraz GPR Myślenice

Dzięki uprzejmości właściciela firmy Knieja Kraków Pana Mariusza Rubiś a także Lotnicze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Piotr Wilk działania poszukiwawcze były wspierane z powietrza za pomocą helikoptera Robinson R44 wyposażonego w kamerę termowizyjną.

W godzinach wczesno porannych do pomocy zaalarmowano również ratowników OSP GPR KĘTY i to oni około godziny 8:00 odnaleźli żywą kobietę w stanie ogólnym dobrym.

Akcja na tak dużą skalę pokazuje jak ważna jest współpraca i wypracowanie wspólnych schematów działania i porozumienia pomiędzy poszczególnymi grupami działającymi na naszym terenie.

Dziękujemy za świetną współpracę

Foto: GPR Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ