poniedziałek, 15 lipcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Obchody Święta Policji w Myślenicach

 

Myśleniccy funkcjonariusze uczcili 105. rocznicę powołania Policji Państwowej podczas Powiatowych Obchodów Święta Policji w Myślenicach.

W środę, 10 lipca, na płycie Rynku odbyły się uroczystości z udziałem przedstawicieli służb, samorządów oraz zaproszonych gości. Miasto i Gminę Myślenice reprezentowali zastępca burmistrza Mateusz Suder oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Fita.

W imieniu burmistrza Jarosława Szlachetki, obecnym funkcjonariuszom pogratulował i złożył życzenia zastępca burmistrza Mateusz Suder.

– Składam serdeczne gratulacje, z okazji 105. rocznicy powstania Policji Państwowej w Myślenicach, wraz z gorącymi życzeniami dla wszystkich funkcjonariuszy oraz pracowników komendy z okazji obchodów Święta Policji. Państwa codzienna służba, zaangażowanie i trud ponoszone na rzecz bezpieczeństwa i ochrony nas wszystkich jest godne podziwu i naśladowania, a także jest gwarantem ładu, spokoju i porządku za co wyrażamy głęboką wdzięczni. Niech Państwa praca i wysiłek, które ponosicie każdego dnia na rzecz obywateli, przynosi Państwu satysfakcję i zadowolenie oraz pomaga w osiąganiu zamierzonych celów i planów. Składam Państwu życzenia wszelkiej pomyślności zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym oraz kolejnych wspaniałych i pięknych rocznic – tymi słowami zwrócił się do obecnych zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Mateusz Suder.

Na policyjne święto licznie przybyli przedstawiciele pozostałych służb mundurowych, w tym straży pożarnej (zarówno PSP, jak i OSP), Straży Granicznej, Nadleśnictwa Myślenice, Straży Miejskiej w Myślenicach oraz Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna. Nie zabrakło również czworonożnych ratowników z OSP GPR Myślenice, których obecność szczególnie ucieszyła dzieci. Dla najmłodszych przygotowano także dodatkowe atrakcje.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz odznaczeń za „wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, przejawianie inicjatywy w służbie i doskonalenie kwalifikacji zawodowych”.

Całość wydarzenia odbywała się przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Dobczyce.

Foto: UMIG Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ