wtorek, 25 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Nowy Sprzęt dla Straży Pożarnej w Trzemeśni

Wsparcie finansowe z budżetu Gminy Myślenice przyczyniło się do nabycia specjalistycznego sprzętu szkoleniowego oraz umundurowania dla druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemeśni. W ceremonii przekazania uczestniczył burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka.

Na mocy umowy zawartej w lipcu tego roku, Gmina Myślenice przekazała druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemeśni wsparcie finansowe w wysokości 10 050,00 zł na sfinansowanie zakupu sprzętu i umundurowania, a także kwotę 4 765,00 zł na zakup specjalistycznego sprzętu szkoleniowego.

Doposażenie jednostki było możliwe dzięki wspomnianej pomocy finansowej z Gminy Myślenice, ale również dzięki dotacji uzyskanej przez OSP w Trzemeśni z dwóch programów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

OSP w Trzemeśni otrzymało wsparcie finansowe w wysokości 3 555,57 zł w ramach programu „Mały Strażak”, które zostało przeznaczone na zakup sprzętu usprawniającego przeprowadzanie szkoleń z pierwszej pomocy oraz przygotowania do zawodów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Dotację w ramach programu „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 2. Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek ochotniczych straży pożarnych” w wysokości 7 409,66 zł przekazano na zakup sprzętu, który wpłynie na poprawę bezpieczeństwa oraz jakość akcji ratowniczo-gaśniczych.

Foto: UMIG w Myślenice

 

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ