sobota, 25 majaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Nowy Renault Master dla OSP Czasław

 

Mamy przyjemność ogłosić, że strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Czasławie mogą teraz korzystać z nowego samochodu marki Renault Master, przystosowanego do działań ratowniczo-technicznych oraz wyposażonego w funkcję gaśniczą.

To trzeci już zakupiony w ciągu ostatnich czterech lat samochód strażacki, z czego drugi jest nowy i został zakupiony dzięki środkom z budżetu Gminy Raciechowice. Finansowanie pojazdu dla jednostki OSP Czasław pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Całkowita wartość pojazdu wyniosła 275 200,00 zł, z czego 13 760,00 zł pochodziło ze środków własnych budżetu Gminy Raciechowice.

Przyjęty samochód spełniał wszystkie niezbędne normy techniczne, aby efektywnie uczestniczyć w akcjach gaśniczych. Na wniosek strażaków z OSP Czasław zostało również zainstalowane dodatkowe wyposażenie o wartości 27 000,00 zł, z czego 10 000,00 zł pochodziło od Wodociągów Miasta Krakowa, a pozostałe 17 000,00 zł stanowiły środki własne strażaków.

„Cieszę się, że strażacy z naszej Gminy otrzymali kolejny samochód. Pełnienie funkcji strażaka ochotnika, to bardzo trudna, odpowiedzialna i pełna wyzwań praca, dlatego tak ważne jest odpowiednie wyposażenie i usprzętowienie. Mam nadzieję, że kolejne lata przyniosą kolejne samochody do pozostałych jednostek na terenie Gminy Raciechowice.” – podkreślał Wacław Żarski, Wójt Gminy Raciechowice.

Źródła: Gmina Raciechowice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ