poniedziałek, 15 lipcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Nowe Samorządowe Przedszkole w Jaworniku

Nowe Samorządowe Przedszkole „Pod Jaworem” w Jaworniku zostało oficjalnie otwarte. Dzięki pomyślnie zrealizowanym pracom, wraz z nadejściem nowego roku szkolnego, dzieci będą miały okazję rozpocząć naukę w nowoczesnym, kolorowym i przede wszystkim bezpiecznym otoczeniu. We wrześniu 2021 roku podpisano umowę z firmą „EKO-REM-BUD” Jana Cabaka z Łabowej w celu realizacji tej inwestycji. Zgodnie z pierwotnymi planami, Przedszkole Samorządowe „Pod Jaworem” będzie mogło przyjąć 125 dzieci.

Budynek został wzniesiony w tradycyjny sposób i składa się z dwóch kondygnacji. Wyposażono go w windę oraz w pełni wyposażoną kuchnię do przygotowywania posiłków, co pozwoli na zapewnienie dzieciom zdrowych i smacznych dań. Na parterze znajdują się sale przedszkolne wraz z łazienkami, szatnią, salą dydaktyczną, pomieszczeniami administracyjnymi, socjalnymi oraz toaletą dostosowaną dla osób niepełnosprawnych. Na poddaszu umieszczono cztery sale przedszkolne z pełnymi udogodnieniami sanitarnymi, kotłownią, toaletą dla personelu oraz pomieszczeniami magazynowymi. Na wschodniej stronie budynku został wybudowany plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią. Dodatkowo, na przyległym terenie wyznaczono ogólnodostępne miasteczko rowerowe, które jest w pełni monitorowane i oświetlone. W celu poprawy infrastruktury dla użytkowników, od strony drogi gminnej przebudowano parking, wyznaczono nowe przejście dla pieszych oraz zbudowano zatokę autobusową. 

– Otwarcie Przedszkola pod Jaworem jest świętem całej społeczności lokalnej, ponieważ dopiero teraz mogę z całą stanowczością stwierdzić, że jako Gmina Myślenice zadbaliśmy o stworzenie dla dzieci warunków do edukacji na miarę XXI wieku. Przedszkolaki będą mogły rozwijać swoje pasje, zainteresowania, kluczowe umiejętności, kształcić się wszechstronnie w bezpiecznych, bogato wyposażonych w pomoce dydaktyczne pięknych, dużych salach. Korzystać z posiłków przygotowanych w nowoczesnej kuchni, która ułatwi też pracę paniom kucharkom. Teren wokół przedszkola stwarza też możliwość spędzania czasu na grach i zabawach pod opieką twórczych, kreatywnych nauczycieli. Cieszę się, że mogłem spełnić daną obietnicę i za chwilę nastąpi symboliczny akt otwarcia, oddania do użytku budynku, bo „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Życzę, więc wszystkim dziecięcej radości każdego dnia.​ – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Myślenic.

Ta inwestycja mogła zostać zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości prawie 7,5 miliona złotych. Środki te pozwoliły na pokrycie kosztów związanych zarówno z budową samego przedszkola, jak i z jego wyposażeniem, układem komunikacyjnym, parkingiem oraz całościowym zagospodarowaniem terenu.

Foto: UMIG w Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ