wtorek, 16 kwietniaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Niezapomniane wrażenia. III Igrzysk Europejskich 2023 w Myślenicach

Zakończyła się rywalizacja w Muaythai podczas III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 w Myślenicach. Przez trzy intensywne dni zawodnicy z różnych krajów Europy stoczyli zacięte pojedynki, walcząc o medale w tajskim boksie. Reprezentacja Polski odniosła wielki sukces, zdobywając aż osiem medali. To jednak nie koniec emocji sportowych, ponieważ od piątku 30 czerwca do niedzieli 2 lipca odbędą się zawody w kickboxingu!

W hali sportowo-widowiskowej w Myślenicach toczyły się prawdziwe emocje. Stała się ona areną zmagań najlepszych zawodników Muaythai podczas III Igrzysk Europejskich 2023. W Arenie Myślenice rywalizowało 80 sportowców, którzy walczyli w pięciu różnych kategoriach wagowych dla mężczyzn i kobiet. Walki były prowadzone w formule full-contact.

Reprezentanci Polski osiągnęli doskonałe rezultaty. Na najniższym stopniu podium znaleźli się Jakub Rajewski (71 kg) i Dominika Filec (60 kg), a srebrne medale zdobyli Oskar Siegiert (67 kg) oraz Roksana Dargiel (51 kg). Martyna Kierczyńska, która rywalizowała w kategorii 54 kg, triumfowała w finale, pokonując belgijską zawodniczkę Depypere Axana. Zdobyła tym samym złoty medal Igrzysk Europejskich 2023, a w hali sportowej w Myślenicach rozbrzmiał dumny hymn Polski!

Po zakończeniu walk finałowych odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia medali. Wśród osób nagradzanych przez burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, Jarosława Szlachetkę, znalazł się również Oskar Siegiert. Roksana Dargiel i Martyna Kierczyńska, reprezentujące Polskę, również otrzymały swoje zasłużone medale. Robert Bylica, radny województwa małopolskiego reprezentujący Gminę Myślenice, miał zaszczyt wręczyć medale naszym reprezentantom.

Dla najmłodszych również znalazło się wiele atrakcji. Dmuchane zamki, malowanie twarzy czy możliwość pogrania na PlayStation sprawiły, że dzieci mogły się świetnie bawić, a jednocześnie zainteresować sztukami walki. Zajęcia z animatorami dawały im szansę poznać podstawowe techniki i ruchy charakterystyczne dla Muaythai.

– Ostatnie dni przyniosły dużo pozytywnych, sportowych emocji związanych z walkami zawodników Muaythai podczas III Igrzysk Europejskich. Jestem dumny, że Myślenice zostały wybrane na jedno z miast-gospodarzy, dzięki czemu mogliśmy gościć kibiców oraz sportowców z całej Europy. Szczególnie cieszy bardzo dobra dyspozycja reprezentantów Polski, którzy wywalczyli w tej dyscyplinie aż pięć medali. Wprawdzie pojedynki były głównym punktem programu, ale warto wspomnieć, że podczas zmagań uruchomiona została również Strefa Kibica, gdzie odbywały się liczne atrakcje towarzyszące. Miłą niespodzianką była też wizyta mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego. Rywalizacja w Muaythai już za nami, ale to jeszcze nie koniec Igrzysk Europejskich w Myślenicach. W najbliższych dniach rozpoczną się zawody w kickboxingu, w związku z czym już teraz zapraszam do dopingowania sportowców w Arenie Myślenice, wstęp na zawody jest bezpłatny, dlatego tym bardziej polecam obejrzenie tak dużej imprezy z trybun myślenickiej hali na żywo – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Foto: Myślenice.pl

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ