wtorek, 25 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Mistrzyni Polski – Iwona Maksimowska na fali sukcesu

 

Iwona Maksimowska odniosła kolejny imponujący sukces! Aktualna Mistrzyni Europy w karate bez podziału na kategorie wagowe zdobyła tytuł Mistrza Polski w kategorii open. To tylko kolejny w ciągu serii triumfów dla sensei z Myślenickiej Akademii Karate Byakko, który pokazuje, że jest w wyjątkowej formie. Iwona Maksimowska szykuje się teraz do swojego kolejnego wyzwania, jakim jest rywalizacja o tytuł Mistrza Świata w Japonii za kilka tygodni.

Podczas Mistrzostw Polski Open Seniorów, które miały miejsce 14 października, Iwona Maksimowska stawiła czoła czterem rywalkom. Pierwszą walkę eliminacyjną z zawodniczką z Sosnowca wygrała przekonująco, podobnie jak ćwierćfinałowy pojedynek z reprezentantką Konstancina Jeziornej. Półfinał przeciwko zeszłorocznej wicemistrzyni Europy Open przebiegł bez większych komplikacji, ale walka finałowa dostarczyła wielu emocji.

To starcie było znacznie bardziej wymagające pod względem wytrzymałościowym. Przeciwniczką Iwony była Martyna Kubik, wicemistrzyni świata federacji KWF (Karate World Federation) w kategorii -55 kg, która słynie z doskonałej kondycji, odporności na ciosy i umiejętności w technikach nożnych. Po pierwszej 3-minutowej rundzie sędziowie zadecydowali o dogrywce, a to wtedy Iwona Maksimowska udowodniła, że nie ma sobie równych, zdobywając tytuł Mistrza Polski. Teraz przed Iwoną tylko jeszcze jeden krok – rywalizacja w Japonii.

W wywiadzie dla SparringPartner.pl, mistrzyni Polski, Iwona Maksimowska, podkreśliła – Będę się starać pokazać się z jak najlepszej strony i trenuję tak, aby zająć jak najlepsze miejsce. Wsłuchuję się w siebie i bazuję na tym, co umiem, potrafię i co mogę zrobić.

Życzymy Iwonie Maksimowskiej udanych przygotowań i wyjątkowego występu na Mistrzostwach Świata.

Foto: archiwum klubowe

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ