wtorek, 25 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Mistrzostwa Polski Juniorów w Speed-ballu : Sukces zawodników z klubu Sportowni

W pierwszej połowie czerwca miały miejsce VIII Mistrzostwa Polski Juniorów w Speed-ballu, które odbyły się na hali sportowej w Myślenicach. Trzech utalentowanych zawodników z klubu „Sportownia” zostało powołanych do polskiej kadry juniorów.

W zawodach wzięło udział 70 zawodników, którzy reprezentowali czołówkę polskiego speed-balla. Młodzi speed-balliści rywalizowali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Zawody zostały podzielone na 4 kategorie wiekowe oraz uwzględniono podział na płeć. Turnieje odbywały się równocześnie na 10 kortach. Po dwóch intensywnych dniach rywalizacji, mistrzostwa zakończyły się uroczystą ceremonią wręczenia medali, a także ogłoszeniem składu polskiej reprezentacji juniorów w Speed-ballu na sezon 2023.

Reprezentanci klubu „Sportowni” zdobyli w sumie imponującą liczbę 17 medali podczas mistrzostw. Młodzi speed-balliści, którzy regularnie trenują w „Sportowni”, dominowali na najwyższych stopniach podium, zdobywając aż 11 złotych medali spośród 18 możliwych. Wyróżnienie i powołanie do kadry polskiej otrzymali: Marcelina Ryś, Dawid Orawin oraz Jakub Janczak.

„Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia „Sportowni” podkreśliła, że sezon 2023 rozpoczął się bardzo aktywnie. Mimo że minął zaledwie pierwszy półrocze, zawodnicy przeszli już trzy obozy szkoleniowe. W maju mieliśmy przyjemność gościć egipskiego trenera, który prowadził szkolenia dla naszych zawodników. To był intensywny i owocny czas, co potwierdzają nasze wyniki sportowe. Jesteśmy coraz silniejsi i cieszymy się, że marzenia naszej młodzieży się spełniają. W tym sezonie mamy trzy osoby w reprezentacji juniorskiej, w tym jedno debiutanckie powołanie. Teraz nadchodzi czas intensywnej pracy, która przygotuje nas na Mistrzostwa Open, a następnie na Mistrzostwa Świata w Turcji” – powiedziała.

Całe wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, Jarosława Szlachetki. Mistrzostwa odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

Foto: esedno.pl

informacja prasowa Sportowni

1 Comment

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ