wtorek, 18 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Międzynarodowy turniej Salt Mine Cup w Myślenicach

 

Takie drużyny jak Bayern Monachium, Manchester City, Legia Warszawa czy Lech Poznań w Myślenicach? W najbliższą sobotę i niedzielę, w Myślenicach i Wieliczce odbędzie się finał międzynarodowego turnieju Salt Mine Cup 2024, gdzie zmierzą się najlepsze drużyny młodych piłkarzy z całej Polski i zza granicy. Młodzi zawodnicy z rocznika 2013 z różnych zakątków świata ponownie rywalizować będą na sztucznym boisku na myślenickim Zarabiu, a finały odbędą się w niedzielę w Wieliczce.

Eliminacje trwały od jesieni ubiegłego roku, a teraz zmierzą się najlepsze drużyny. W szerokim gronie uczestników IX edycji turnieju Salt Mine Cup znalazły się zespoły takie jak angielski Manchester City, niemiecki Bayern Monachium, słowacki Slovan Bratysława oraz indyjski Kerala Blasters. Z polskich drużyn swoje umiejętności zaprezentują młodzi zawodnicy AP Wieliczka, Dalin Myślenice, Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin, Stal Rzeszów, Wisła Kraków, Widzew Łódź, Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok oraz Lech Poznań.

Sportową rywalizację na boisku rozpocznie uroczysta prezentacja drużyn, która odbędzie się w sobotę, 8 czerwca o godzinie 9:00 w hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach. Po części oficjalnej zespoły stoczą piłkarskie pojedynki na obiektach należących do spółki Sport Myślenice.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Mali Mistrzowie, a partnerem turnieju i współgospodarzem jest Miasto i Gmina Myślenice.

informacja prasowa

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ