wtorek, 25 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Małopolska Majka Days w Dobczycach

W dniu 27 sierpnia 2023 roku (niedziela), w godzinach od 10:00 do 14:00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w związku z organizacją wyścigu kolarskiego Małopolska Majka Days. Mieszkańcy gminy Dobczyce oraz gminy Raciechowice proszeni są o zrozumienie, że pewne odcinki dróg będą tymczasowo zamknięte jedynie w trakcie przejazdu zawodników.

Dobczyce, położone zaledwie 30 km od centrum Krakowa, stanowią doskonałe miejsce do aktywnego spędzania czasu na rowerze. Doskonale utrzymane szosy, ograniczony ruch samochodowy, unikalne i mało znane zakątki oraz nieustające pagórki – to wszystko sprawia, że Dobczyce to idealne miejsce dla miłośników jazdy na dwóch kółkach. Z tego właśnie powodu to w Dobczycach odbywa się już piąta edycja imprezy „Małopolska Majka Days”.

Impreza kolarska „Małopolska Majka Days” to niezwykły wyścig, który czerpie inspirację z osiągnięć Medalisty Olimpijskiego z Rio de Janeiro – Rafała Majki. Wydarzenie odbywa się w malowniczej krainie Małopolski, a honorowy patronat sprawuje sam Rafał Majka.

Start i meta wyścigu oraz trasy, wiodące przez urokliwe tereny Pogórza Wielickiego, nie zostały wybrane przypadkowo. To właśnie tutaj, na tych drogach, członek profesjonalnej grupy kolarskiej UAE Team Emirates, rozpoczynał swoje pierwsze treningi.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie: MajkaDays.com

Foto: redakcja

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ