wtorek, 16 kwietniaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Kontrowersje wokół publikacji sondażu wyborczego! Portal Miasto-info.pl pod ostrzałem krytyki za rozpowszechnianie mylących danych! Czy dopuszczono się manipulacji?

Kontrowersje wokół publikacji sondażu wyborczego! Portal Miasto-info.pl pod ostrzałem krytyki za rozpowszechnianie mylących danych! Czy w Miasto-Info dopuszczono się manipulacji?

Na serwisie YouTube, dostępny jest film, który wskazuje na możliwość manipulacji w sondażu przedwyborczym, na kandydatów na burmistrza Myślenic. Jak donosi jeden z komitetów wyborczych, w śledztwie dotyczącym przedwyborczego sondażu na burmistrza miasta i gminy Myślenice w roku 2024, opublikowanego na stronie Miasto-info.pl, natrafiono na szokujące odkrycie. Po dogłębnej analizie i konsultacjach z kilkoma niezależnymi ekspertami IT, ujawniono, że prezentowany sondaż to nic więcej niż zręczna iluzja. W przeciwieństwie do standardowych procedur, gdzie każde kliknięcie użytkownika inicjuje wysyłanie zapytania do serwera (request), badania wykazały, że w tym przypadku kliknięcia w sondaż nie generują żadnej aktywności sieciowej. Zamiast tego, akcja ta uruchamia jedynie kod JavaScript, który prezentuje wcześniej zaprogramowane „wyniki” w formie animacji. Oznacza to, że głosy oddawane przez użytkowników nie są rejestrowane ani nie mają wpływu na prezentowane dane. Co więcej, wyniki wydają się być sztucznie manipulowane poprzez okresowe zwiększanie licznika głosów, aby nadać procesowi pozory wiarygodności. Czy zatem dopuszczono się manipulacji?

Redakcja Miasto-info.pl znalazła się w centrum skandalu, oskarżana o świadome wprowadzanie w błąd i manipulację wynikami sondażu. Poprzez faworyzowanie określonego kandydata (Macieja Ostrowskiego – red.) i marginalizowanie pozostałych, czy portal złamał wszelkie zasady obiektywizmu i transparentności, które powinny przyświecać tego typu inicjatywom? Czy to, co miało być narzędziem demokratycznego wyrazu opinii mieszkańców, zamieniło się w instrument służący manipulacji i oszustwu, a odbiorcy celowo zostali oszukani?

Link do filmu: Fałszywy sondaż przedwyborczy na stronie miasto-info.pl (youtube.com)

Foto i film: Facebook

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ