wtorek, 18 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Kobieta przekroczyła prędkość 110km/h pod Myślenicami

Policjanci z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie przeprowadzili kontrolę drogową, podczas której zatrzymali kobietę jadącą z nadmierną prędkością 110 km/h w Borzęcie/k. Myślenic, gdzie limit wynosi 50 km/h.

Za to wykroczenie otrzymała mandat w wysokości 3000 zł oraz została pozbawiona prawa jazdy na okres trzech miesięcy, a także naliczono jej 13 punktów karnych. Informacje te zostały podane przez policję, która poinformowała, że wykroczenie miało miejsce w miniony piątek na drodze wojewódzkiej nr 967 w Borzęcie.

Przekroczenie prędkości o 60 km/h w obszarze zabudowanym spowodowało nałożenie na kobietę punktów karanych oraz czasowej utraty prawa jazdy. To jednak nie wszystko. Nie tylko ona była sprawcą przekroczenia prędkości.

Policja zatrzymała również 20-latka, który po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazał się nieposiadającym uprawnień do kierowania pojazdem. On odpowie przed sądem.

Apelujemy do wszystkich kierujących o przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Przekraczanie dozwolonej prędkości może prowadzić do tragicznych skutków. Jest to jedna z głównych przyczyn powstawania groźnych wypadków drogowych. Mimo trwających wakacji, które są czasem relaksu i wypoczynku, nie zapominajmy o rozwadze i rozsądku na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego – apeluje policja.

Foto: KWP w Kraków

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ