wtorek, 18 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Kandydatki Ziemi Myślenickiej w wyborach do parlamentu – PANIE WYBIERAJĄ – PANIE?

 

Już w tym tygodniu będą wybory parlamentarne, które zaplanowano na 15 października, 110 kandydatów stara się o mandat posła w okręgu numer 12. Wśród nich 15 osób jest powiązanych z regionem myślenickim. Dzisiaj jednak, nie będziemy pisać o dorobku posła Kurowskiego, czy przeszłości kandydata Ostrowskiego. Napiszemy kilka słów o paniach, które startują do sejmu, a związane są z naszym regionem.

W okręgu numer 12, który składa się z powiatów: myślenickiego, chrzanowskiego, oświęcimskiego, suskiego i wadowickiego, do zdobycia jest łącznie 8 mandatów poselskich.

Do wyborów w tym okręgu przystępują kandydaci z 7 komitetów: KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni, KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni, KW Bezapartyjni Samorządowcy, KW Konfederacja Wolność i Niepodległość, KW Nowa Lewica, KW Prawo i Sprawiedliwość oraz KW Polska Jest Jedna.

Dlaczego komitety stawiają, na panów – chodzi zapewne o czystą kalkulację wyborczą. KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni, nie ma wśród kandydatów żadnej pani, która związana byłaby z ziemią myślenicką. Komitet ten, najwyraźniej nie znalazł kandydatki, na terenie całego powiatu myślenickiego. Pytani o tą sprawę mieszkańcy, twierdzą, iż sądzili że do wyborów wystartuje pani Ewa Wincenciak-Walas, jednak pani Walas, jest zamieszana w aferę z wypadkiem samochodowym męża oraz jej niejasną rolą w tym zdarzeniu, co mogło mieć wpływ, na decyzję o usunięciu jej w kąt. Komitet pomimo tego, że startujący z listy KO Józef Tomal, który miał w latach ubiegłych zarzuty o molestowanie swojej podwładnej, nie wystawił do wyborów żadnej pani z naszego regionu, co mogłoby, spowodować że wizerunek, iż panie w partii są traktowane przedmiotowo, zostanie poprawiony.

Wśród kandydatek, do wyborów związanych z ziemią myślenicką, mamy zatem panią Bożenę Górę z Krzyszkowic, która nie należy do partii politycznej, jednak startuje z listy KKW Trzecia Droga PSL-PL2050, znaną wśród mieszkańców Krzyszkowic z organizowania protestów, w związku z walką o budowę tymczasowej sygnalizacji świetlnej na Zakopiance, która startuje z listy nr 2 na miejscu 9.

W składzie KW Konfederacja Wolność i Niepodległość, znajdziemy aż trzy panie z regionu: członkinie partii politycznej: Ruch Narodowy, panią Justynę Sak ze Stróży – specjalista kontroli jakości, startującą z listy nr 5, na miejscu 13 oraz Ewelinę Szczepaniec z Lubnia – pielęgniarkę – specjalistkę pielęgniarstwa kardiologicznego, startującą z listy nr 5, na miejscu 14, a także panią Sylwię Siłuszyk, nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej z Myślenic, nie należącą do żadnej partii politycznej startującą z listy nr 5, na miejscu 15.

Natomiast lista Polska Jest Jedna proponuje kandydaturę pani Anny Filipiak z zawodu technika ekonomii z Węglówki, nie należącą do żadnej partii politycznej, startującą z listy nr 7, na miejscu 6.

Prawo i Sprawiedliwość, na swojej liście ma dwie panie Stanisławę Kasprzycką z Lipnika- nauczycielkę przedmiotu w szkole podstawowej, będącą członkinią partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość startującą z listy 4, na miejscu 13 oraz Ewę Kołacz z Brzączowic, startującą z listy nr 4, na miejscu 15, która zawodowo jest prawnikiem i nie należy do żadnej partii politycznej.

Ostateczne wyniki wyborów pokażą, czy któraś z kandydatek zyska zaufanie wyborców i uzyska mandat poselski, ewentualnie wynik, który może w przyszłości wyłonić naturalną kandydatkę do kolejnych wyborów.

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ