wtorek, 16 kwietniaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Dyrekcja Szpitala Myślenice odpowiada dotyczące wstrzymania zabiegów planowanych na Oddziale Chirurgii Ogólnej

 

Szpital w Myślenicach stał się tematem powszechnej dyskusji, gdy ogłoszono wstrzymanie planowanych zabiegów na Oddziale Chirurgii Ogólnej. Po zapytaniu naszych widzów, redakcja postanowiła skontaktować się z dyrekcją SP ZOZ Myślenice w celu uzyskania oficjalnego komentarza. W dniu pierwszego czerwca, dyrektor Adam Styczeń oraz zastępca dyrektora dr n.med. Wojciech Dudek, zwołali krótką konferencję prasową, podczas której wydali oficjalne oświadczenie. Zapewnili, że szpital funkcjonuje w pełnym wymiarze, a świadczenia medyczne niezbędne do ratowania życia i zdrowia pacjentów są zapewnione. Wstrzymanie planowanych zabiegów na Oddziale Chirurgii Ogólnej wynika, według dyrekcji, z braku porozumienia z częścią personelu dotyczącego zagwarantowania świadczeń na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. W dniu drugiego czerwca otrzymaliśmy wiadomość na naszą skrzynkę mailową, zawierającą oświadczenie „lekarzy asystentów”. W oświadczeniu bezpośrednio odnoszą się oni do wypowiedzi dyrekcji szpitala i twierdzą, że problemy z obsadzeniem dyżurów na SOR są kwestią organizacyjną, za którą odpowiedzialni są zarządzający placówką. W przesłanej wiadomości, podkreślono, że to stanowisko nie reprezentuje opinii naszego Ordynatora, dr Jacka Pucza, który jest świadomy sytuacji, ale zdecydował się pozostać bezstronny w obecnej sytuacji. Dlatego użyto określenia „lekarze asystenci” – czytamy w otrzymanym oświadczeniu, które zostało przesłane na naszą skrzynkę mailową.

Treść oświadczenia:

 My lekarze asystenci Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala w Myślenicach, zaniepokojeni oświadczeniem, wydanym przez Dyrekcję Szpitala w wywiadzie telewizyjnym dla Myślenice-ITV w dniu 1.06.2023, chcieliśmy przedstawić swoje stanowisko.

Jako lekarze chirurdzy jesteśmy zatrudnieni w Oddziale Chirurgii Ogólnej, gdzie zabezpieczamy świadczenia chirurgiczne planowe i nagłe dla mieszkańców Powiatu Myślenickiego, zapewniając ciągłość procesu leczenia całodobowo w każdym dniu miesiąca. Taki zakres pracy obejmują nasze umowy i z tego wywiązujemy sie z największą sumiennością.

Naszym podstawowym zadaniem jest skupienie się na procesie leczenia oraz wykonywanie zabiegów operacyjnych co wymaga od nas racjonalnego dysponowania naszymi zasobami psycho-fizycznymi i dlatego nie podejmujemy się większej ilości godzin pracy poza uzgodnionymi zakresem umów. Jesteśmy tylko ludźmi: nie jest to dla nas kwestia formalna, ani finansowa, kluczowe jest dla nas bezpieczeństwo pacjentów. Problemy z obsadzeniem dyżurów na SOR to kwestie organizacyjne za które odpowiada Dyrekcja Szpitala i to właśnie zarządzający powinni szukać rozwiązań a nie obarczać nas winą za zaistniałą sytuację. Część z nas od lat włącza się w pracę SOR i sami również zgłaszaliśmy uwagi odnośnie funkcjonowania SOR na spotkaniach z Dyrekcją.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że pełniąc obowiązki lekarza chirurga w Oddziale Chirurgicznym konsultujemy przypadki chirurgiczne we wszystkich oddziałach szpitala, w tym w pierwszej kolejności w SOR, nie odmawiając pomocy żadnemu pacjentowi oraz pracujemy w Poradniach Przyszpitalnych.

Zwracamy uwagę, że niezrozumiała przez nas decyzja o wstrzymaniu planowych przyjęć na Oddział Chirurgii Ogólnej może narażać pacjentów na pogorszenie ich życia i zdrowia, gdyż jako chirurdzy wiemy, że pacjent planowy dziś, może stać się pacjentem pilnym jutro. Również dopuszczenie przez Dyrekcję do sytuacji łączenia dyżurów medycznych jednocześnie w SOR i innych oddziałach może stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa pacjentów i lekarzy.

Jako zespół kontynuujemy i chcemy kontynuować pracę w Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala w Myślenicach w dotychczasowym zakresie.

Lekarze asystenci Oddziału Chirurgicznego Szpitala w Myślenicach, 2.06.2023

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ