sobota, 25 majaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Drugi wyrok i nadchodzące wyzwania

W grudniu ubiegłego roku, były prezes gminnej spółki MARG został skazany po raz drugi za szkodliwe działania na rzecz firmy, którą kierował w latach 2005–2018. Wyrok Sądu Rejonowego dla Krakowa – Śródmieścia dotyczył przestępstwa z art. 286 par. 1 kodeksu karnego. Daniel P. oraz inny mieszkaniec gminy Myślenice zostali skazani, jednak wyrok jest obecnie nieprawomocny.

Pod koniec 2018 roku obecny burmistrz, po objęciu urzędu, zgłosił organom ścigania nieprawidłowości w spółce, co doprowadziło do odwołania Daniela P. z funkcji prezesa MARG. W 2020 roku wydano pierwszy wyrok, gdzie były prezes został skazany za przywłaszczenie mienia spółki na kwotę 205.000 zł (art. 284 par. 2 kk), zwrócił skradzione pieniądze i został ukarany karą grzywny.

Aktualny wyrok dotyczył kolejnego przypadku, gdzie Daniel P. odpowiadał za działania szkodliwe dla spółki. Mimo braku przyznania się do winy, sąd uznał ich winę i wymierzył kary więzienia, warunkowo zawieszone, oraz nakazał naprawienie szkody.

Skazanym przysługuje prawo do odwołania się do Sądu Okręgowego w Krakowie. Również trwa postępowanie w innej sprawie, gdzie Daniel P. jest oskarżony o szkodzenie MARG. Prawdopodobnie proces ten zakończy się w bieżącym roku.

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ