wtorek, 25 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Droga 'Pod Las’ – łączącą Krzyszkowice z Głogoczowem już po remoncie

Remont drogi gminnej „Pod Las”, która stanowi połączenie między Głogoczowem a Krzyszkowicami, został pomyślnie zakończony. Prace modernizacyjne zostały sfinansowane za pomocą środków zewnętrznych pozyskanych przez gminę Myślenice z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz od Lasów Państwowych. Droga ta jest regularnie wykorzystywana przez leśników z Nadleśnictwa Myślenice, ale nie tylko przez nich. Służy mieszkańcom obydwu miejscowości, bo dzięki niej mogą się przemieszczać z jednej wsi do drugiej bez konieczności wyjazdu na zakopiankę.

Jak informuje gmina,w oficjalnym podpisaniu protokołu odbioru drogi wzięli udział przedstawiciele wykonawcy, a także sekretarz gminy Myślenice Robert Pitala i reprezentujący Lasy Państwowe nadleśniczy Nadleśnictwa Myślenice Tomasz Bartko.

Szczere podziękowania należą się przedstawicielom sołectw Krzyszkowic i Głogoczowa: sołtysom Władysławowi Dydule, Janowi Sikorze i Bogusławowi Stankiewiczowi, radnym miejskim Andrzejowi Grzybkowi i Czesławowi Wierzbie. Szczególne starania burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka oraz Nadleśnictwo Myślenice doprowadziły do finalizacji remontu znaczącego dla wspomnianych miejscowości odcinka drogi. Mieszkańcy doskonale pamiętają wieloletni opłakany stan nawierzchni, która poddawana była coraz większej erozji wód gruntowych niszczących drogę. W tej chwili jezdnia zabezpieczona betonowymi korytkami, które pozwalają na swobodne odprowadzenie wody. Dzięki tej modernizacji okoliczni mieszkańcy będą mogli nie tylko w komfortowy, ale przede wszystkim bezpieczny sposób przemieszczać się z Krzyszkowic do Głogoczowa bez konieczności korzystania z Zakopianki – mówił Robert Pitala.

Zakres prac remontowych obejmował: frezowanie istniejącej nawierzchni, układanie nowych warstw bitumicznych, renowację poboczy, oczyszczanie i profilowanie rowów oraz skarp, instalację urządzeń bezpieczeństwa drogowego, naprawę nawierzchni na zjazdach oraz remont przepustów pod zjazdami.

Całkowity koszt modernizacji wyniósł 1 270 816 zł, z czego niemal 80% pokryły środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.”

Foto: UMIG Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ