sobota, 25 majaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Czy Maciej Ostrowski, już wkrótce będzie skazany?

Jak donoszą lokalne media, wyrok uniewinniający byłego burmistrza Myślenic, Macieja Ostrowskiego, w sprawie rozbiórki starej szkoły w Krzyszkowicach, który zapadł w kwietniu tego roku, został uchylony, a sprawa ta wróci na wokandę myślenickiego sądu.

W dniu 21 grudnia Sąd Okręgowy w Krakowie rozpoznał apelację złożoną przez Prokuraturę oraz pełnomocnika Gminy Myślenice i wydał taki wyrok, który nie podlega zaskarżeniu. Sąd Okręgowy w Krakowie, badając wyrok w sprawie rozbiórki starej szkoły w Krzyszkowicach, wskazał szereg błędów dokonanych przez Sąd Rejonowy w Myślenicach, który uniewinnił byłego burmistrza.

Przypomnijmy, że w uzasadnieniu tej decyzji myślenicki sąd uznał, że zgromadzony materiał dowodowy nie dał podstaw do przypisania oskarżonemu popełnienia zarzuconego mu aktem oskarżenia czynu. Takiego stanowiska nie podzielił sąd drugiej instancji stwierdzając jednoznacznie, że Maciej Ostrowski m.in. nie dochował wymaganych reguł ostrożności w zakresie rozbiórki starej szkoły w Krzyszkowicach.

Jak zakończy się ta sprawa, trudno jeszcze ocenić, ale w świetle tego rozstrzygnięcia oświadczenie Macieja Ostrowskiego, które składał po wyroku pierwszej instancji, o tym że w tej sprawie działał zgodnie z, budzą pewne wątpliwości. Czy obecny radny powiatowy i kandydat na posła startujący z list PSL i Polska 2050, zostanie skazany za rozbiórkę starej szkoły w Krzyszkowicach przekonamy się gdy zapadnie prawomocny wyrok. Zapewne przy rozstrzygnięciu Sąd Rejonowy w Myślenicach, ponownie rozpoznając tą sprawę, zapozna się wnikliwie ocenie prawnej dokonanej przez Sąd Okręgowy w Krakowie.

Foto. Internet

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ