piątek, 11 październikaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Budżet Obywatelski 2024 : Zakończono zgłaszanie projektów

Zakończył się etap składania projektów do Budżetu Obywatelskiego na rok 2024. Wkrótce zgłoszone propozycje zostaną poddane ocenie, uwzględniając aspekty formalne i merytoryczne, a następnie rozpocznie się głosowanie, w którym mieszkańcy wybiorą projekty do realizacji w kolejnym roku budżetowym.

W szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego wpłynęło łącznie 37 propozycji projektów, z czego 3 dotyczą ogólnomiejskich zadań. Największą aktywność wykazali mieszkańcy Głogoczowa, zgłaszając 4 projekty. Po 3 zadania zostały zgłoszone w okręgach myślenickich nr 1 i nr 2 oraz w Drogini. Dwa projekty zaproponowano w Bysinie, Krzyszkowicach, Łękach, Osieczanach, Polance, Trzemeśni i Zawadzie. Mieszkańcy miejscowości takich jak Bęczarka, Borzęta, Bulina, Jasienica, Jawornik, Poręba i Zasań zgłosili po 1 projekcie. W przypadku tych projektów, aby zostały dopuszczone do głosowania, będą musiały zdobyć poparcie co najmniej 15% uprawnionych do głosowania. Podobnie jak w poprzednim roku, w bieżącej edycji Budżetu Obywatelskiego nie wpłynęły żadne zgłoszenia z Chełmu.

– W obecnej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zaproponowali wiele perspektywicznych projektów i to też dla naszego samorządu kierunek działań na rzecz mieszkańców całej gminy. Cieszę się, że mieszkańcy naszej gminy wyrażają zainteresowanie inicjatywą, poprzez którą mogą realnie przyczynić się do rozwoju okolicy, ale też decydować o przeznaczeniu funduszy z budżetu Miasta i Gminy Myślenice na ten cel. Po zakończeniu spraw formalnych związanych z weryfikacją merytoryczną zadań, mieszkańcy będą mogli oddać swój głos na wybrane przez siebie propozycje, które później zostaną zrealizowane. Już teraz zapraszam na wrześniowe głosowanie w Budżecie Obywatelskim – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka.

Zgodnie z ustalonym harmonogramem, etap analizy zgłoszonych zadań potrwa od 20 czerwca do końca sierpnia. Podczas tej analizy uwzględnione zostaną wszelkie aspekty dotyczące formalności i merytoryki zgłoszeń. W przypadku wystąpienia niejasności, osoby zgłaszające zostaną poproszone o wprowadzenie niezbędnych zmian w treści swoich projektów, tak aby były one możliwe do realizacji w kolejnym roku budżetowym. Ostateczna lista zaakceptowanych projektów zostanie ogłoszona 13 września.

Po ogłoszeniu listy, autorzy zgłoszonych projektów będą mieli możliwość odwołania się od oceny przeprowadzonej przez komisję, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Termin na składanie odwołań przypada na okres od 13 do 20 września. Następnie, w dniach 14-20 września, odbędzie się głosowanie przy użyciu dedykowanej platformy elektronicznej. Każdy mieszkaniec będzie mógł oddać jeden głos na zadanie związane z jego okręgiem lub miejscowością, a także jeden głos na ogólnomiejskie zadanie.

Ostateczne wyniki głosowania zostaną ogłoszone 30 września, po uwzględnieniu wszystkich oddanych głosów.

Foto: redakcja

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ