wtorek, 25 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Małopolski Wyścig Górski znowu Myślenicach

 

Już niedługo do Myślenic powróci Małopolski Wyścig Górski, który przyciąga kolarzy z całego świata. Rozpocznie się on pierwszym etapem 61. edycji tego wyczynowego wyścigu, który zaplanowano na 1 czerwca w Krakowie. Następnego dnia (2 czerwca) zawodnicy wyruszą z Koszyc, by zmierzyć się z męczącą trasą i ostatecznie zakończyć wyścig w Myślenicach.

Małopolski Wyścig Górski, inaczej znany jako Tour of Małopolska, cieszy się reputacją jednego z najbardziej wymagających i trudnych wyścigów szosowych nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Rywalizacja w tegorocznej edycji tego prestiżowego wydarzenia sportowego zostanie rozpoczęta prologiem, który odbędzie się 1 czerwca w Lasie Wolskim. Prolog ten polega na indywidualnej jeździe na czas. Następnego dnia kolarze przystąpią do głównych zawodów, startując z Koszyc, a następnie pokonując wyznaczoną przez organizatorów trasę w kierunku Myślenic. Trasa zakończy się trudnym podjazdem na górę Chełm.

W kolejnych dniach zawodnicy wezmą udział w drugim i trzecim etapie Małopolskiego Wyścigu Górskiego, które odbędą się na trasach Wieliczka – Nowy Targ oraz Jabłonka – Stary Sącz.

UTRUDNIENIA W RUCHU

Trasa Małopolskiego Wyścigu Górskiego przebiegać będzie przez miejscowości należące do Gminy Myślenice (Trzemeśnia, Bulina, Osieczany, Myślenice – Zarabie i Chełm), w związku czym 2 czerwca (piątek) pomiędzy godziną 15:30 a 17:30 przewidywane są utrudnienia w ruchu drogowym.

Foto: redakcja

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ