poniedziałek, 15 lipcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Myślenice również będą gościć Igrzyska Europejskie!

Podpisanie umowy przez Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, Jarosława Szlachetkę, oraz prezesa spółki Igrzyska Europejskie, Marcina Nowaka, oznacza oficjalne współorganizowanie zbliżających się Igrzysk Europejskich 2023 przez Myślenice. Impreza ta odbędzie się na terenie Krakowa i Małopolski. W drugiej połowie czerwca Myślenice staną się areną zmagań zawodników z całej Europy, którzy przyjadą tutaj, by zrealizować swoje sportowe marzenia w dwóch dyscyplinach sportów walk – kickboxingu oraz muaythai. Oczekujemy na emocjonujące pojedynki i gorące widowisko, które na długo pozostaną w pamięci uczestników i kibiców.

Jeszcze w tym miesiącu Myślenice z dumą zagoszczą wśród miast-gospodarzy III Igrzysk Europejskich, organizowanych na terenie województwa małopolskiego. Miasto zaoferuje sportowcom i kibicom trzy dni wspaniałych zmagań, szczególnie ciekawych dla miłośników sztuk walki. W dniach od 25 do 27 czerwca hala widowiskowo-sportowa na Zarabiu będzie areną walk w tajskim boksie, czyli Muaythai, natomiast od 30 czerwca do 2 lipca miejscowa hala zostanie przystosowana do pojedynków kickboxingu. To doskonała okazja, by zobaczyć w akcji najlepszych zawodników z całej Europy i wspierać swoich faworytów.

–  Mam nadzieję, że ta impreza przyciągnie do naszego miasta jeszcze więcej osób, które zechcą poznać uroki ziemi myślenickiej i być może zechcą do nas powrócić w przyszłości. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację tego prestiżowego wydarzenia sportowego. W szczególności pragnę wyrazić swoją wdzięczność dla prezesa Igrzysk Europejskich Marcina Nowaka, za okazane nam zaufanie, powierzenie tak odpowiedzialnej roli oraz owocną współpracę. Dziękuję również naszym przedstawicielom w Urzędzie Wojewódzkim, w tym Stanisławowi Bisztydze, który jest również członkiem komitetu monitorującego, oraz radnemu Robertowi Bylicy za  wsparcie w organizacji tego wydarzenia – powiedział podczas konferencji burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Bezprecedensowe zaangażowanie osób związanych z organizacją, federacjami europejskimi oraz wolontariuszami, uczyniło tę imprezę jedną z najbardziej zaangażowanych w historii polskiego sportu. Od samego początku dążyliśmy do tego, aby Myślenice znalazły się w gronie miast-gospodarzy, a ostatecznie udało nam się zorganizować tu aż dwie dyscypliny – tajski boks oraz kickboxing. To niesłychane wyróżnienie, ale również ogromna odpowiedzialność. Wszyscy musimy współpracować, aby impreza była nie tylko na wysokim poziomie sportowym, ale także doskonale zorganizowana – dodał  Prezes Spółki Igrzysk Europejskich Marcin Nowak.

Podczas podpisania obecni byli Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego Robert Bylica i Stanisław Bisztyga, prezes Spółki Sport Myślenice Michał Funek, skarbniczka gminna Anita Kurdziel oraz zastępca burmistrza Myślenic Mateusz Suder.

Foto: esedno.pl

Opublikowany w Aktualności

Tagi MYŚLENICE KMY

 

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ