poniedziałek, 15 lipcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Skatepark w Myślenicach: Nowa atrakcja dla miłośników ekstremalnych sportów

 

W sobotę, 13 kwietnia, w Myślenicach miało miejsce uroczyste otwarcie nowego skateparku z pumptrackiem. Ten obiekt jest jednym z najnowocześniejszych w kraju, a z pewnością najbardziej zaawansowanym technologicznie w Małopolsce. Koszt jego budowy wyniósł 3,2 miliona złotych, a inwestorem był samorząd gminy Myślenice.

Wśród prominentnych gości obecnym na oficjalnym otwarciu, które miało miejsce po południu, byli burmistrz Jarosław Szlachetka, poseł Władysław Kurowski oraz marszałek Małopolski Witold Kozłowski.

Od wczesnych godzin porannych obiekt pulsował życiem. Zarówno młodzi, jak i starsi pasjonaci jazdy na desce, hulajnodze oraz rowerze licznie korzystali z nowego skateparku i pumptracka.

Płyta skateparku oraz pumptracka została wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia, a także oświetlenie, małą architekturę z ławkami, koszami na śmieci, stojakami na rowery, tablicami informacyjnymi oraz regulaminem. Dodatkowo, zbudowano nowe schody terenowe oraz pochylnię dla osób niepełnosprawnych wykonane z kostki betonowej. Dojścia do obiektu zostały wyłożone kostką betonową, a tereny zielone zarówno w strefie bezpieczeństwa, jak i w otoczeniu skateparku i pumptracka zostały obsadzone nową trawą.

Foto: UMIG Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ