poniedziałek, 15 lipcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Wybory Samorządowe 2024. Będzie druga tura wyborów między Jarosławem Szlachetką i Maciejem Ostrowskim

 

Liczba kandydatów w wyborach samorządowych w Myślenicach osiągnęła rekordowy poziom, co spowodowało rozproszenie głosów między pięcioma kandydatami.

Największe poparcie zdobyli Jarosław Szlachetka (8 670 głosów – 44,04%) oraz Maciej Ostrowski (7 271 głosów – 36,93%). To oni zmierzą się w drugiej turze wyborów, która odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia.

Wyniki głosowania na Jarosława Szlachetkę i Macieja Ostrowskiego w poszczególnych obwodowych komisjach wyborczych.

  1. Myślenice Jarosław Szlachetka: 310 głosów (26,23%), Maciej Ostrowski: 601 (50,85%)
  2. Myślenice – Jarosław Szlachetka: 380 głosów (36,02%), Maciej Ostrowski: 400 (37,91%)
  3. Myślenice – Jarosław Szlachetka: 321 głosów (36,94%), Maciej Ostrowski: 241 (27,73%)
  4. Myślenice – Jarosław Szlachetka: 190 głosów (34,99%), Maciej Ostrowski: 254 (46,78%)
  5. Myślenice – Jarosław Szlachetka: 253 głosów (33,12%), Maciej Ostrowski: 365 (47,77%)
  6. Myślenice – Jarosław Szlachetka: 200 głosów (24,75%), Maciej Ostrowski: 455 (56,31%)
  7. Myślenice – Jarosław Szlachetka: 407 głosów (30,46%), Maciej Ostrowski: 700 (52,40%)
  8. Myślenice – Jarosław Szlachetka: 207 głosów (33,6%), Maciej Ostrowski: 290 głosów (47,08%)
  9. Myślenice – Jarosław Szlachetka: 307 głosów (35,29%), Maciej Ostrowski: 382 głosów (43,91%)
  10. Bęczarka – Jarosław Szlachetka: 248 głosów (47,88%), Maciej Ostrowski: 184 głosów (35,52%)
  11. Bysina – Jarosław Szlachetka: 387 głosów (61,72%), Maciej Ostrowski: 114 głosów (18,18%)
  12. Jasienica – Jarosław Szlachetka: 238 głosów (38,45%), Maciej Ostrowski: 206 głosów (33,28%)
  13. Jawornik – Jarosław Szlachetka: 860 głosów (61,25%), Maciej Ostrowski: 338 głosów (24,07%)
  14. Borzęta – Jarosław Szlachetka: 269 głosów (36,85%), Maciej Ostrowski: 277 głosów (37,95%)
  15. Głogoczów –  Jarosław Szlachetka: 836 głosów (64,71%), Maciej Ostrowski: 199 głosów (15,40%)
  16. Krzyszkowice –  Jarosław Szlachetka: 639 głosów (53,88%), Maciej Ostrowski: 330 głosów (27,82%)
  17. Polanka – Jarosław Szlachetka: 176 głosów (32,29%), Maciej Ostrowski: 313 głosów (57,43%)
  18. Zawada – Jarosław Szlachetka: 420 głosów (60,96%), Maciej Ostrowski: 157 głosów (22,79%)
  19. Droginia – Jarosław Szlachetka: 309 głosów (52,37%), Maciej Ostrowski: 215 głosów (36,44%)
  20. Osieczany – Jarosław Szlachetka: 396 głosów (43,81%), Maciej Ostrowski: 362 głosów (40,04%)
  21. Poręba – Jarosław Szlachetka: 248 głosów (50,82%), Maciej Ostrowski: 180 głosów (36,89%)
  22. Trzemeśnia – Jarosław Szlachetka: 491 głosów (48,42%), Maciej Ostrowski: 371 głosów (36,59%)
  23. Zasań – Jarosław Szlachetka: 241 głosów (61,64%), Maciej Ostrowski: 107 głosów (27,37%)
  24. Łęki, Bulina – Jarosław Szlachetka: 265 głosów (53,11%), Maciej Ostrowski: 172 głosów (34,47%)
  25. Chełm – Jarosław Szlachetka: 65 głosów (53,28%), Maciej Ostrowski: 48 głosów (39,34%)
  26. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach – Jarosław Szlachetka: 0 głosów (0%), Maciej Ostrowski: 1 głosów (100%)
  27. Dom Pomocy Społecznej „Biały Potok” w Trzemeśni – Jarosław Szlachetka: 5 głosów (27,78%), Maciej Ostrowski: 7 głosów (39,89%)
  28. Dom Seniora „Na Wzgórzu” w Głogoczowie – Jarosław Szlachetka: 1 głosów (100 %), Maciej Ostrowski: 0 głosów (0 %)
  29. Dom Seniora „Pod Klonami” w Głogoczowie – Jarosław Szlachetka: 0 głosów (0 %), Maciej Ostrowski: 0 głosów (0 %)
  30. Dom Seniora „Armada Clinic” w Głogoczowie – Jarosław Szlachetka: 0 głosów (0 %), Maciej Ostrowski: 1 głosów (100 %)
  31. Centrum Seniora Drogini – Jarosław Szlachetka: 1 głosów (50%) , Maciej Ostrowski: 1 głosów (50%)

Wyniki wyborów samorządowych dla gmin powiatu myślenickiego (ze strony PKW, poniedziałek, godzina 9.20) – Myślenice – Jarosław Szlachetka 44,04%, Maciej Ostrowski – 36,93%, Barbara Bylica 10,35%, Ewa Wincenciak-Walas – 5,06%, Ryszard Kulczyński – 3,62% (druga tura), Dobczyce – Tomasz Suś – 66,33%, Ewa Kołacz – 33,67%, Sułkowice – Artur Grabczyk – 63,80%, Pcim – Piotr Hajduk – 57,62%, Szymon Jantas – 42,38%, Raciechowice – Robert Żurek – 57,41%, Wacław Żarski – 28,37%, Zofia Długopolska – 14,22%, Siepraw – Tadeusz Pitala – 68,04%, Dawid Lenczowski – 31,96%, Tokarnia – Marek Kluska – 61,88%, Paweł Zadora – 38,12%, Lubień – Kazimierz Szczepaniec – 56,06%, Wiesław Słowiak – 43,94%, Wiśniowa – Bogumił Pawlak – 75,63%, Adam Wilkus 24,37%.

Foto: redakcja

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ