poniedziałek, 15 lipcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Projekt parkingu dwupoziomowego w Myślenicach

 

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka przedstawił dwa warianty budowy wielopoziomowego parkingu w miejscu istniejącego parkingu przy ulicy Romualda Traugutta w Myślenicach. Obecnie Gmina Myślenice analizuje przedstawione propozycje pod kątem opracowania projektu budowlanego.

– Jedna z przedstawionych opcji zakłada budowę dwupoziomowego parkingu z zagospodarowaniem dachu do celów sportowo-rekreacyjnych, przewidując 184 miejsca parkingowe, natomiast druga opcja zakłada 138 miejsc parkingowych oraz zagospodarowanie budynku dodatkowo do celów usług społecznych, powstałyby w tym miejscu lokale usługowe na potrzeby Centrum Usług Społecznych. Budowa wielopoziomowego parkingu pozwoli na uporządkowanie i zagospodarowanie tego terenu na cele parkingowe, zwiększy możliwości dla mieszkańców Gminy Myślenice oraz osób przyjezdnych. Powierzchnia ogólnodostępnego parkingu odpowiadałby ½ płyty Rynku w Myślenicach – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Przedmiotowa inwestycja to budowa dwupoziomowego parkingu na działce nr 1056/1 w Myślenicach, z placem asfaltowym wykorzystywanym jako miejsca postojowe. Projektowane są 184 lub 138 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, w tym 9 dla osób niepełnosprawnych, na powierzchni 5376 m². Wariant drugi przewiduje część dwukondygnacyjną na ok. 900 m², służącą jako usługi społeczne, zlokalizowaną od strony potoku San.

Budynek jest dostosowany do kształtu terenu, z dwoma wjazdami na poziom 0 (z ul. Romualda Traugutta i ul. Fijałkowskiego) oraz wjazdem na poziom pierwszy z ul. Fijałkowskiego. Dwukondygnacyjna bryła budynku z dachem płaskim będzie miała boisko wielofunkcyjne i tereny zielone. Elewacja będzie wykończona siatką cięto-ciągnioną z blachy cortenowskiej i płytkami fibrobetonowymi, nawiązując kolorystycznie do Muzeum Niepodległości.

Budynek będzie wyposażony w dwie klatki schodowe, windę, instalacje oświetleniową, energetyczną i fotowoltaiczną, wentylację mechaniczną, system oddymiania, instalacje wodociągową, hydrantową i kanalizacji deszczowej.

– Środki na realizację tej inwestycji będziemy pozyskiwać w ramach dostępnych dla Gminy Myślenice w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych i Innych Instrumentów Terytorialnych, które mamy zagwarantowane jako członek Otuliny Podkrakowskiej – dodał burmistrz Myślenic, Jarosław Szlachetka.

Wizualizacje: UMiG Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ