wtorek, 16 kwietniaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Powstaje Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne na Chełmie!

 

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka, w towarzystwie kierownictwa Centrum Usług Społecznych w Myślenicach oraz przedstawicieli instytucji wspierających seniorów i osoby niepełnosprawne, podpisał umowę na dofinansowanie powstania Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w dawnej Szkole Podstawowej nr 6 na górze Chełm. Jej wartość jest oszacowana na ponad 5 mln zł, a wysokość dofinansowania to prawie 3,5 mln zł.

– Dziękuję za wytężoną pracę przy wnioskowaniu o dofinansowanie z Funduszu Solidarnościowego dla pracowników Centrum Usług Społecznych, bowiem po raz kolejny pozyskaliśmy środki na powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego na Chełmie. Cieszę się, że ten budynek zostanie zagospodarowany, a w wyremontowanych murach miejsce dla siebie znajdzie trzydziestu pensjonariuszy, korzystających z usług centrum opiekuńczo-mieszkalnego. Będzie to zapewnienie dorosłym osobom ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności dostępu do usług zamieszkiwania i opieki w ramach pobytu dziennego i całodobowego. Pomoc oferowana będzie również osobom z orzeczeniem traktowanym na równi z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności – mówi burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka.

– Cieszę się, że w tych pięknych okolicznościach przyrody, na górze Chełm, możemy ogłosić, że ten projekt będzie realizowany. Powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Gminie Myślenice to kolejny krok w usługach społecznych proponowanych przy współpracy z myślenickim samorządem i burmistrzem Jarosławem Szlachetką. Dziękuję szczególnie Marcie Łaszczyk-Lichoń i Hannie Padlikowskiej, które osobiście odpowiadały za pozyskanie tych środków finansowych, które pozwolą na remont tego budynku i otwarcie nowej jednostki, która posłuży osobom schorowanym, niepełnosprawnym oraz ich rodzinom w dostępie do dziennej, czy nawet całodobowej – dodała Małgorzata Aleksandrowicz, dyrektor Centrum Usług Społecznych w Myślenicach.

Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu, w ramach którego zostanie wybrany wykonawca prac. Na piętrze powstanie siedem jednoosobowych pokoi, a na parterze znajdzie się część dzienna, przeznaczona także dla osób korzystających z Centrum na pobyt dzienny.

Planowane otwarcie i uruchomienie działalności Centrum Opiekuńczo-Mieszkaniowego przewidziane jest na rok 2027.

Foto: UMIG Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ