wtorek, 16 kwietniaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

„Radiowe ślady historii” w Myślenicach

 

W Muzeum Niepodległości w Myślenicach serdecznie zaprasza na jedynej w swoim rodzaju wystawę „Radiowe ślady historii”, która odbędzie się już 15 marca o godzinie 17.00.

Zobaczycie na niej 71 zabytkowych radioodbiorników, które przeprowadzą nas przez istotne wydarzenia historyczne. Kilka z egzemplarzy pochodzi z początków radiofonii, a nawet pamięta czasy odzyskania przez Polskę niepodległość. Obok radioodbiorników używanych w domach czy na wycieczkach zobaczymy również takie, które służyły wywiadowi i wojsku.

Kuratorem wystawy jest dr inż. Ryszard Dulski, który w dniu otwarcia podzieli się z nami bogatą wiedzą na temat kolekcji. Jest on nie tylko miłośnikiem radiotechniki, lecz przez lata był z nią związany zawodowo jako szef służby łączności GOPR w latach 80. i projektant sieci łączności w Tatrach.

Ryszard Dulski jest także autorem publikacji: „Halo, halo. Niepodległa w eterze. Radio i radiofonia w Polsce 1918-1989” oraz ,,Historia morskich odbiorników krótkofalowych Radmoru”. Wystawa czynna do 5 maja 2024 r., wstęp wolny.

informacja prasowa Muzeum Niepodległości w Myślenicach

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ