poniedziałek, 15 lipcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Basen letni w Myślenicach – modernizacja nadchodzi!

 

Rozwiązano kolejny problem dotykający gminy Myślenice przez co najmniej 10 lat. 23 lutego burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka, zakontraktował z nowym dzierżawcą, firmą Qlbar z Sieprawia, modernizację letniego basenu na Zarabiu. Kąpielisko będzie otwarte już na nadchodzące wakacje.

Do 1 lipca 2024 roku mają zostać wykonane następujące prace:

  • wymiana płyt chodnikowych w obejściu basenu
  • modernizacja niecki basenu
  • wymiana i regeneracja elementów ogrodzenia
  • odnowienie toalet oraz natrysków
  • wybudowanie kas w połączeniu z budynkiem ratowników
  • uruchomienie budynku małej gastronomii

– Po nieoczekiwanej rezygnacji poprzedniego dzierżawcy znaleźliśmy się w problematycznej sytuacji, a mieszkańcy naszej gminy zostali pozbawieni możliwości korzystania z basenu w okresie letnim. Dzisiaj nastąpił przełomowy moment dotyczący tej inwestycji, gdyż zawarliśmy z nowym dzierżawcą umowę, która obowiązywać będzie przez kolejne 10 lat. Ze swojej strony bardzo dziękuję dzierżawcy, że podejmuje się tego wyzwania oraz wspólnego działania prowadzącego do realizacji tej ważnej inwestycji, a w przyszłości również poszerzenia oferty kierowanej do naszych mieszkańców – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka.

Do końca 2025 roku dzierżawcy wykona:

  • całkowite nasadzenie roślinności
  • budowę brodzika dla dzieci
  • remont lokalu gastronomicznego

W kolejnych latach dzierżawca przewiduje też montaż paneli fotowoltaicznych i pompy ciepła w celu podgrzewania wody oraz montaż zjeżdżalni.

Gmina Myślenice w terminie do 31 marca 2024 r. sfinansuje kwotą 200 tys. zł. zakup materiału budowlanego na posadzkę oraz ogrodzenie panelowe. Wykona też modernizację starego przyłącza wodno – kanalizacyjnego. Czynsz roczny wynosi 4 000 zł. brutto. Jest to realziacja zgodna z wcześniejszą deklaracją władz gminnych. Jednocześnie trwa modernizacja krytej pływalni Aquarius o wartości około 12 mln złotych, która ze względu na ilość użytkowników była dla gminy sprawą pilniejszą.

Wizualizacja, źródło: UMIG Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ