wtorek, 25 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Pościg za Uciekinierem z Narkotykami

 

Policjanci z Małopolski, którzy zwalczają handel narkotykami, aresztowali 25-letniego mężczyznę, który unikał kontroli drogowej. Podczas ucieczki doprowadził do kolizji z radiowozem i w jego samochodzie znaleziono mefedron.

W poniedziałek, 9 października, około godziny 21, funkcjonariusze Wydziału Narkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie podjęli pościg za kierowcą samochodu marki Opel, który zignorował próbę zatrzymania się do kontroli. Policjanci, poruszając się nieoznakowanym radiowozem i używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ścigali pojazd aż do miejscowości Zawada, gdzie mężczyzna uderzył w betonową część remontowanego mostku, powodując, że jego samochód obrócił się w kierunku radiowozu. Następnie z dużą prędkością uderzył w policyjny pojazd.

Po kolizji mężczyzna wysiadł z samochodu, trzymając nóż i próbując uciec pieszo. Policjanci ruszyli za nim, a w trakcie pościgu jeden z funkcjonariuszy oddał strzały ostrzegawcze w powietrze, co skłoniło mężczyznę do zatrzymania się.

25-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu myślenickiego, wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe, okazał się być pod wpływem alkoholu podczas prowadzenia pojazdu. W samochodzie przeszukanym przez policjantów znaleziono około 37 gramów mefedronu, kilkadziesiąt małych torebek strunowych (tzw. dilpaki) oraz wagę elektroniczną.

Podejrzany został zatrzymany i spędził noc w areszcie dla osób zatrzymanych. Następnego dnia policjanci z Myślenic przedstawili mu zarzuty. Odpowie on za unikanie kontroli drogowej oraz posiadanie substancji psychoaktywnych. Prokuratura Rejonowa w Myślenicach nałożyła na niego środki zapobiegawcze, w tym dozór Policji i poręczenie majątkowe.

Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie także za wykroczenia w ruchu drogowym, w tym za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji.

 

Foto: KPP Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ