wtorek, 18 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow
Please or Zarejestruj się to create posts and topics.

XXIII Myślenickie Spotkania Integracyjne

 

Minęły 24 lata od pierwszej imprezy integracyjnej osób niepełnosprawnych z powiatu myślenickiego. Od 2000 roku Powiatowe Spotkania Integracyjne stały się cykliczne. Organizatorzy - Starosta Myślenicki, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach, Domy Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Sułkowicach i Lubniu oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej - planują XXIII Myślenickie Spotkania Integracyjne na rok 2024.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.00 w dniu 20 czerwca br. (czwartek) w Myślenicach na Zarabiu przy obiekcie gastronomiczno-rekreacyjnym „Przystań Zarabie” przy ul. Parkowej 1h (dawna „Banderoza”).

Najważniejszym elementem takiego spotkania będzie możliwość wspólnego przeżywania radosnych chwil, które być może przyczynią się do usunięcia kolejnych barier i stereotypów związanych z niepełnosprawnością oraz pieczą zastępczą i otworzą drogę do pełniejszego ich zrozumienia, a niepełnosprawnym i młodzieży pozwolą odczuć, że są równoprawnymi członkami naszej społeczności. Spotkania będą również okazją do zaznaczenia jubileuszu 25-lecia działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach.

Dla uczestników spotkania przewiduje się wiele atrakcji. Wśród nich liczne konkursy dla dorosłych i dla dzieci oraz zabawę taneczną przy muzyce grupy z Warsztatów Terapii Zajęciowej powiatu myślenickiego „Handycap”, a także przygotowane przez Klub MOTOSPORT MYŚLENICE przejażdżki pojazdami zabytkowymi oraz przejażdżki konne na hucułach przygotowane przez Szkołę Jazdy Konnej „HUCUŁ” w Myślenicach. Spotkanie poprowadzi znany animator kultury i muzyk, myśleniczanin Pan Zbigniew Morawski.

XXIII Myślenickie Spotkania Integracyjne wspierają:- Klub MOTOSPORT MYŚLENICE, Szkoła Jazdy Konnej „HUCUŁ” z Myślenic, Malta Służba Medyczna w Myślenicach, Myślenice Sport Arena

Foto: esedno.pl 

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ